Propaganda ruse: Clintonët përmes Kosovës kontrollojnë Ballkanin dhe dirigjojnë botën! – Lajmi.net
Propaganda ruse: Clintonët përmes Kosovës kontrollojnë Ballkanin dhe dirigjojnë botën!
Autori: Lajmi.net BotaLajme 22:41, 19 March 2017
Sputniku rus, medium që përhap propaganda sipas interesave të Rusisë, shkruan se janë dy politika të jashtme amerikane: zyrtare ajo e Donald Trumpit dhe jozyrtarja ajo e çiftit Bill dhe Hillary Clinton.

“Bill Clinton dhe Madeleine Albright e krijuan pamjen e tashme të Ballkanit”, thotë ky medium. “Kosova është shtet privat i Clintonëve”, transmeton Telegrafi.

Në shkrimin përplot insinuata thuhet se nga mbështetja e Clintonëve, Prishtina ditëve të fundit merr vendime pa qëndrimin e Amerikës zyrtare.

“Kosova është streha e tyre në zemër të Ballkanit dhe Evropës, nga ku dirigjojnë botën, përfshirë edhe pjesën e Amerikës që nuk mbështet Trumpin”, shkruan Sputink, që çiftin Clinton fajëson edhe për situatën e sotme në Maqedoni. “Për Hillaryn, Maqedonia nuk është e qëndrueshme, ndaj duan me procedura të shpejta ta fusin në NATO dhe BE”.

Ky medium propagandues shkruan se qëllimi është që të kufizohet politika e Trumpit dhe se kjo arrihet veç përmes Ballkanit.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO