Prodhuesit e qumështit nuk duan që Ministria e Bujqësisë t’i lihet minoriteteve – Lajmi.net
Prodhuesit e qumështit nuk duan që Ministria e Bujqësisë t’i lihet minoriteteve
Autori: Lajmi.net EkonomiNacionale 14:46, 7 September 2017
Pas zhvillimeve të fundit në lidhje me ndarjet e dikastereve ministrore, Shoqata e  Prodhueseve dhe Përpunuese të Qumështit (SHPQK/SHIQK) është shprehur të jetë e brengosur që Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural (MBPZHR-a)  ti ndahet a po të udhëheqjet nga  Minirotitet.

Shoqata e Prodhueseve dhe Përpunuese të Qumështit, kjo breng  është prezent tek fermerët  prodhuesit dhe përpunuesit të Qumështit të cilët këtë  e kanë adresuar tek ne si përfaqësues të tyre.

“Prandaj duke marr parasysh rëndësinë vitale të këtij sektori, i cili është  ndër sektorët strategjik dhe promotor i zhvillimit ekonomik  kërkojmë nëpërmjet mediave elektronike dhe të shkruara që këtë vendim ta rishqyrtojnë edhe njëherë. Ne si prodhues dhe përpunues të qumështit kërkojmë  që  kjo pakënaqësi e  jona të merret parasysh nga organet kompetente”, thuhet në një deklarat për media të SHPQK. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO