Prodhimi i energjisë me anë të ujit, njihuni me “përbindëshin” kinez (FOTO) – Lajmi.net
Prodhimi i energjisë me anë të ujit, njihuni me “përbindëshin” kinez (FOTO)
Autori: Lajmi.net Auto & TekEnergjia Efikase 21:51, 11 July 2017
Energjia e ujit është e aplikueshme në shumë vende të botës, të cilat janë të pasura me ujë.

Përveç prodhimit të energjisë, këto rezervuare mund të kryejnë edhe funksione të tjera në të mirë të komuniteteve, siç janë, peshkimi, noti dhe të tjera, transmeton lajmi.net

Kemi parë shumë të tilla në vende të ndryshme të botës, por “përbindëshi” i vërtetë, gjendet në Kinë.

Në fotografitë e paraqitura më poshtë, do të njiheni me hidrocentralin më të madh në botë./Lajmi.net/

_52847013_012015567-1 0023ae9897011036923806 700_fd2f2f9307320d846626d7434b20ce41 636116246843458981-447654616_b9318514404z-1_20150819135725_000_g0fbm01go-1-0 download image

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO