Pritje më shumë se pesë orë në Merdare – Lajmi.net
Pritje më shumë se pesë orë në Merdare
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 10:07, 9 August 2018
Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar, njofton se fluksi më i madh i qytetarëve është në pikën kufitare në Merdare, ku për të hyrë duhet 30- 40 minuata ndërsa për të dalur nga Kosova në këtë pikë kufitare duhet të pritet 300 deri në 330 minuta, apo më shumë se pesë orë.

Pas Merdares, pritjet janë të gjata për të dal nga pikëkalimi i Dheut të Bardhë, deri në 120 minuta, apo dy orë.

Ndërsa në pikat e tjera kufitare pritjet janë më të shkrutëra.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO