Pritje madhështore për Ramiz Lladrovcin në takime elektorale – Lajmi.net
Pritje madhështore për Ramiz Lladrovcin në takime elektorale
Autori: Lajmi.net Lajme 23:51, 11 October 2017
Kandidati për Kryetar të Drenasit dhe kryetari aktual, Ramiz Lladrovci, ka vijuar me intensitet takimet elektorale në disa lokalitete të komunës së Drenasit së bashku me bartësin e Listës së PDK-së, Labinot Halilaj dhe kandidatët për Asamblenë komunale, të asaj ane.

Lladrovci ka diskutuar me qytetarë, simpatizantë dhe anëtarë të PDK-së, për të arriturat për 8 muajt e qeverisjes së tij, dhe ofertën elektorale. Ai ka garantuar se zbatimi i ligjit, transparenca dhe llogaridhënia në qeverisjen e tij, janë të panegociueshme.

Ai është zotuar se për tri vitet e ardhme, mes tjerash, do ta përmbyll çështjen e infrastrukturës. Ja postimi i plotë i Ramiz Lladrovcit në rrjetin social:

“Në Shkollën “Xheladin Gashi”, “7 Marsi” dhe “Bajram Curri”, në Komoran, Kishnarekë dhe Nekoc, treguam për punën tonë, projektet infrastrukturore të realizuara, kursimet e buxhetit komunal, subvencionet dhe donacionet.

Po ashtu, fola edhe për projektet që do të realizoj për mandatin e ardhshëm. Për tri vitet e ardhme, mes tjerash, jam zotuar se do ta përmbyll çështjen e infrastrukturës. E gjitha në shërbim të cilësisë së jetës së qytetarëve.

Forcën e ndryshimit më 22 Tetor, pres nga qytetari, për ta votuar PDK-në, që Drenasi të vazhdoj të jetë shembull i qeverisjes lokale. Ne jemi Forca e Ndryshimit”.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO