Prishtina e nisë pranverën me rreth gjysme milioni lule – Lajmi.net
Prishtina e nisë pranverën me rreth gjysme milioni lule
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 9:48, 14 March 2018
Kompania Publike e Komunës së Prishtinës “Hortikultura” ka nisur mbjelljen e luleve sezonale. Ndonëse, javën e ardhshme temperaturat do të jenë edhe në minus, kjo kompani ka nisur mbjelljen e luleve që ditën e djeshme.

Kryetari i Prishtinës në një postim të tij në Facebook ka paralamëruar mbjellen e afër gjysëm milioni lule në kryeqytet.

Ahmeti ka shkruar se lulet janë duke u mbjellë nga ndërrmarrja Hortikultura./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO