Prezantohet makina e parë 100% elektrike (Foto) – Lajmi.net
Prezantohet makina e parë 100% elektrike (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 19:04, 3 March 2018
Jaguar ka prezantuar modelin e tij të parë 100% elektrik.

I-Pace është makina e parë që përdor platformën elektrike dhe një shembull që do të ndjekin edhe makinat Jaguar të së ardhmes.

Motori elektrik i kësaj makine bën që ky Jaguar të shkojë nga 0 në 100 km/h për 4.8 sekonda dhe bateria e saj mban deri në 480 km distancë.

Fjalët kyçe: Jaguar, makina elektrike

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bow Master Japan
  • Play Urban Basketball
  • Play Rock Wheels