Presidenti Thaçi ia dorëzon flamurin Tahirit, shpreson në medalje nga Lojërat Olimpike – Lajmi.net
Presidenti Thaçi ia dorëzon flamurin Tahirit, shpreson në medalje nga Lojërat Olimpike
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 10:40, 5 February 2018
Ai ka thënë se ky është një sukses jashtëzakonisht i madh për Kosovën, pasi qe kjo pjesëmarrje po vjen në 10 vjetorin e pavarësisë.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ia ka dorëzuar flamurin e Republikës, përfaqësuesit të vetëm të Kosovës në Lojërat Olimpike Dimërore në Pyeongchang të Koresë Jugore, Albin Tahiri.

Ai ka thënë se ky është një sukses jashtëzakonisht i madh për Kosovën, pasi qe kjo pjesëmarrje po vjen në 10 vjetorin e pavarësisë.

Ai duke i uruar suksese skitarit Albin Tahiri, tha se shpreson që të kthehet me medalje.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO