Presidenti Thaçi i gëzohet rizgjedhjes së kancelares Merkel në krye të qeverisë gjermane – Lajmi.net
Presidenti Thaçi i gëzohet rizgjedhjes së kancelares Merkel në krye të qeverisë gjermane
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 15:10, 14 March 2018
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është shprehur i lumtur me rizgjedhjen e katërt të kancelares Angela Merkel nga Bundestagu i Gjermanisë.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Thaçi ka thënë se rizgjedhja e Merkelit është një lajm i mirë për të gjithë, sepse përfaqëson një lidership me vlerë për të cilin ka nevojë Gjermania dhe gjithë Evropa më shumë se kurdo tjetër.

“Jam i lumtur që kancelarja Angela Merkel është rizgjedhur për të katërtën herë nga Bundestagu. Rizgjedhja e saj është një lajm i mirë për të gjithë, sepse përfaqëson një lidership me vlerë për të cilin ka nevojë Gjermania dhe gjithë Evropa më shumë se kurdo tjetër. Kosova do të jetë gjithmonë një partnere e besueshme dhe e përkushtuar për të ardhmen e përbashkët evropiane”, ka shkruar Thaçi.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO