Presidenti i Ukrainës me thirrje shokuese për Kupën e Botës – Lajmi.net
Presidenti i Ukrainës me thirrje shokuese për Kupën e Botës
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 17:59, 13 February 2018
Lufta midis Rusisë dhe Ukrainës ka bërë që të dy vendet të krijojnë një klimë urrejtjeje midis tyre.

Rreth më shumë se 800 njerëz janë vrarë në Ukrainë gjatë kësaj kohe nga trupat ruse që nga paqja e vendosur në Minsk të 2015-së.

Presidenti Petro Poroshenko u shpreh në një televizion vendës se: “Mendoj që duhet të reagojmë ndaj këtij regjimi. Rusia ka vrarë njerëz dhe vazhdon të vrasë përditë edhe në Siri.

U bëj thirrje shteteve pjesëmarrës të mos udhëtojnë për Rusi”. Një deklaratë e fortë kjo nga presidenti ukrainas që pritet të ketë reagim zyrtar nga Moska. Mësohet se Ukraina nuk do të transmetojë asnjë ndeshje të Botërorit.

Kjo si shenjë proteste ndaj vendit organizator, shumë shtetas në Ukrainë nuk kanë asnjë interes për futbollin në këto kohë të vështira që po kalon vendi”.

Fjalët kyçe: Ukraina

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels