Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar i lumtur që Kosova po merr pjesë në Olimpiadën Dimërore – Lajmi.net
Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar i lumtur që Kosova po merr pjesë në Olimpiadën Dimërore
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 14:42, 16 February 2018
Thomas Bach i ka uruar sportistit të vetëm kosovar në këto Lojëra, skitarit Albin Tahirit.

Presidenti i Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, Thomas Bach i ka uruar sportistit të vetëm kosovar në këto Lojëra, skitarit Albin Tahirit, sukses dhe përvojë të këndshme në PyeongChang, transmeton Express.

“Komiteti Olimpik Ndërkombëtar është shumë i lumtur që e ka Kosovën për herë të parë në Lojërat Olimpike Dimërore dhe i uroj sportistit të Kosovës gjithë të mirat në paraqitjet e tij dhe përvojë shumë të mirë”, ka deklaruar Bach pas një takimi me drejtuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës.

Tahiri, i cili është sportisti i parë ndonjëherë që e përfaqëson Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore, ka zhvilluar tri gara deri më tani dhe do t’i zhvillojë edhe dy të tjera deri në fund të Lojërave.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO