Presidenti e dekoron Rita Orën Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë – Lajmi.net
Presidenti e dekoron Rita Orën Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë
Autori: Lajmi.net EntertainmentKulturë/ArteLajmeNacionale 9:40, 18 February 2018
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka dekoruar këngëtaren kosovare me famë botërore, Rita Orën, me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë.

Thaçi ka shkruar në Facebook se Ora ka qenë imazhi i Kosovës kudo në botë.

“Në këto dhjetë vjet pavarësi, Rita Ora ka qenë imazh i Kosovës kudo në botë. Ajo karrierën e zhvilloi bashkë me emrin dhe flamurin e Kosovës. Performimi i saj para mbi 300 mijë qytetarëve mbrëmë ishte një rikthim i gëzimit dhe emocioneve të 17 shkurtit 2008. Për kontributin e saj të pazëvendësueshëm në promovimin e Kosovës nëpër botë, unë mbrëmë e kam dekoruar Rita Orën me Medaljen Presidenciale Jubilare të dhjetëvjetorit të pavarësisë. Faleminderit Ritë. Jemi krenar me ty”, ka shkruar Thaçi./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO