Premi të “çmendura” për fitoren ndaj Partizanit të Beogradit – Lajmi.net
Premi të “çmendura” për fitoren ndaj Partizanit të Beogradit
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 17:18, 19 October 2017
Në “Elbasan Arena”, sonte Skënderbeu do të synojë të marrë fitoren e parë në grupin B të Europa League në një ndeshje shumë të ndierë për të gjithë shqiptarët pasi përballë, korçarëve do të jetë një skuadër serbe.

Por misioni nuk do të jetë aspak i lehtë për formacionin e Ilir Dajës.

Edhe pse Skënderbeu e ka treguar shpeshherë që forca e vërtetë e kësaj skuadre bazohet te grupi dhe jo tek individët e veçantë, mungesat e dy lojtarëve titullarë siç janë sulmuesi i krahut Enis Gavazaj dhe mesfushori i talentuar nga Mali, Bakary Nimaga, pritet të peshojnë.

Të dy lojtarët janë të dëmtuar ashtu si edhe sulmuesi çek Martin Nespor i cili ka udhëtuar drejt Gjermanisë për të zhvilluar disa seanca terapie.

Ndërkohë presidenti, Ardjan Takaj, ka konfirmuar se edhe në këtë sfidë shpërblimi nuk ndryshon, raporton Super Sport.

Në rast fitoreje ndaj serbëve në xhepat e futbollistëve të Skënderbeut do të përfundojnë 100 mijë Euro.

Ndërsa në rast barazimi shpërblimi do të jetë 50 mijë.

Të gjithë jemi me shpresë që futbollistët s’do të dalin pa para nga ndeshja e sotme.

Sfida mes Skënderbeut dhe Partizanit fillon prej orës 21:05.

Takimi luhet në Elbasan Arena.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO