Pranvera po troket – kujdes nga alergjitë! – Lajmi.net
Pranvera po troket – kujdes nga alergjitë!
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 1:23, 17 March 2017
Nëse po shpresoni se me kalimin e viteve problemi juaj me alergjitë në sezonin e pranverës, do të përmirësohen, kjo nuk mund të ndodh.

Një studim i ri thotë se ngrohja globale do të sjellë shumë më shumë teshtima dhe probleme me frymëmarrje në Europë në mes të shekullit.

Mendohet që niveli i polenit do të katërfishohet në pjesën më të madhe të Europës, ndërsa temperaturat më të ngrohta do të
lejojnë që bimët të thellojnë rrënjët dhe dyoksidi i karbonit do të bëjë që ato të rriten më shumë.

Revista Nature Climate Change, përmend gjithashtu edhe faktorin ‘njeri’ si një nga shkaktarët e këtij problemi, transmeton Klan Kosova.

Fjalët kyçe: Alergjitë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bike Rivals
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Berry Rush