Portieri Shehi i pandalshëm, e pret një tjetër nderim i madh – Lajmi.net
Portieri Shehi i pandalshëm, e pret një tjetër nderim i madh
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 11:35, 13 October 2017
Orges Shehi do të nderohet me titullin nga “Honoris Causa” nga universiteti ku ka qenë edhe vetë student.

Vetëm një ditë pas fitores me Laçin, ku priti edhe një 11-metërsh, portieri i Skënderbeut, Orges Shehi, do të marrë një titull nderi nga Universiteti i Korçës “Fan S. Noli”.

Tashmë, edhe pse numëron 40 vite mbi shpinë, pas paraqitjeve të mira në Ligën e Europës me korçarët, Shehi do të nderohet me titullin nga “Honoris Causa” nga universiteti ku ka qenë edhe vetë student.

Këshilli drejtues i Universitetit të Korçës, në unanimitet të plotë vendosi dhënien e këtij çmimi, dhe në ceremoni do të marrin pjesë artistë, akademikë e figura të shquara të qytetit të Korçës.

Fjalët kyçe: Orges Shehi

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Turbo Racing 3
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy