Porsche prezanton “Macan-in” e ri – Lajmi.net
Porsche prezanton “Macan-in” e ri
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 10:43, 5 October 2018
Ajo mund të arrijë nga 0 deri në 100 km në orë për vetëm 6.7 sekonda.

Suv Macan është makina e re prezantuar në Paris nga Porche dhe është gati për t’u porositur nga fansat e gjigandit francez të makinave.

E ristilizuar, gjithmonë shumë e zhdërvjellët, ajo ofron një motor benzine me katër cilindra turbo me një zhvendosje 2.0, e cila karakterizohet nga një dhomë e optimizuar gjeometrike dhe një filtër grimcash për motorët me benzinë, transmeton Tch.

Ajo mund të arrijë nga 0 deri në 100 km në orë për vetëm 6.7 sekonda e mund të kapë një shpejtësi maksimale prej 225 km në orë.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO