Pompa ushtarake: Ushtrim për ndërtim të forcës së vërtetë! (Video) – Lajmi.net
Pompa ushtarake: Ushtrim për ndërtim të forcës së vërtetë! (Video)
Autori: Lajmi.net FitLifestyleShëndeti 10:05, 24 February 2017
Variacioni i pompave të cilat i bëjnë pjesëtarët e njësive speciale sulmojnë fuqishëm muskujt e trupit dhe përmirësojnë dukshëm teknikën e ekzekutimit të këtij ushtrimi.

Problemi me pompat është për shkak që shumica e ushtruesve i bëjnë në mënyrë të gabueshme, transmeton Telegrafi.

Më së shpeshti manifestohet kjo nëpërmjet lëshimit jo të mjaftueshëm të gjoksit në dysheme, gjë që nga ana tjetër ndikon në stimulimin e dobët të grupeve të muskujve.

Trajneri i njohur Bobby Maximus, i cili është i specializuar në punën me sportistët kulmorë, posaçërisht me luftëtarët e MMA-së ka avancuar këtë ushtrim bazik duke i vështruar trajnimet e njësive speciale amerikane SWAT.

Duke i vështruar përgatitjet e tyre ai ka kuptuar se ku është problemi në ekzekutimin e gabueshëm të pompave.

Programi i trajnimit të Maximusit të cilin ai ua ofron klientëve të vet zgjat midis tre dhe gjashtë muajsh, dhe këtë segment të rëndësishëm pikërisht e bën teknika e ekzekutimit të drejtë të pompave pa gabime. /Telegrafi/

Fjalët kyçe: pompa, Ushtrime ushtarake

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Supercar Showdown
  • Play World Soccer Champion