Policia shpëton dy shtetas të huaj, po mbyteshin në Ksamil – Lajmi.net
Policia shpëton dy shtetas të huaj, po mbyteshin në Ksamil
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 23:23, 10 September 2017
Policia e Ksamilit ka shpëtuar nga mbytja dy shtetas të huaj, pasi motori i ujit më të cilin udhëtonin u ka pësuar defekt.

Policia Kufitare është njoftuar nga shërbimi i radarit Ksamil, se shtetasi G.B, 32 vjeç, banues në Francë kërkon ndihmë pasi mjeti argëtues tip motor uji nuk i ndizej dhe kishte mbetur në det bashkë përbalëe bregut të Vivarit.

Shtetasit e huaj po lundronin me nje “Jet ski” e cila ka pësuar difekt dhe nuk ndizej.

Në vend shkoi Patrulla e Policisë Kufitare me mjetin lundrues të Policisë ku konstatuan se në mjet ishte edhe shtetasja Sh.A, 22 vjeçe. Policia Kufitare shoqëroi të dy shtetasit të cilët ishin në gjendje të mirë shëndetësore.

Nga ana e patrullës u tërhoq mjeti në bregun e detit.

Fjalët kyçe: Ksamil, mbytje, Policia Kufitare

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play Bike Rivals