Policia e Kosovës largon ‘Plisat’ nga ‘Minatori’, kjo është arsyeja (FOTO) – Lajmi.net
Policia e Kosovës largon ‘Plisat’ nga ‘Minatori’, kjo është arsyeja (FOTO)
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 21:08, 17 February 2017
Policia e Kosovës ka larguar nga palestra ‘Minatori’ tifozët e Sigal Prishtinës, Plisat, në pushimin e pjesës së parë të ndeshjes gjysmëfinale të Kupës së Kosovës ndaj vendasve të KB Trepçës.

Plisat që në palestër kanë mbërritur në fund të çerekut të parë, janë detyruar të largohen pas pjesës së parë.

Siç mëson Lajmi.net, deri te ky vendim policia ka ardhur pas provokimeve që kanë bërë grupi i tifozëve Plisat, duke hedhur edhe gjësende.

Tribuna e liruar nga Plisat, tani është mbushur me tifozë mitrovicas./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO