Policia amerikane do të shfrytëzojë makinat Ford me nga 730 kuajfuqi (Foto) – Lajmi.net
Policia amerikane do të shfrytëzojë makinat Ford me nga 730 kuajfuqi (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 0:10, 15 May 2017
Kompania Ford do të lansojë një edicion të limituar të modelit Mustang, që do të dedikohet vetëm për njësitet policore në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara.

Në këtë makinë do të bëhen disa rimodelime, si dhe do t’i shtohen kuajfuqitë duke e arritur në gjithsej 730 njësi, transmeton Telegrafi.

Me anë të kësaj veture 5.0-litra V8, keqbërësit dhe shkelësit e rendit do ta kenë pothuajse të pamundur të ikin.

Megjithatë, nuk bëhet e ditur kur lansohet ky projekt i përbashkët dhe sa është shpejtësia që do të arrijnë këto vetura.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Berry Rush
  • Play Supercar Showdown