Pogba: Messi më bën ta dua futbollin – Lajmi.net
Pogba: Messi më bën ta dua futbollin
Autori: Lajmi.net Botërori FIFA 2018Lajme futbolliSport 20:42, 30 June 2018
Paul Pogba ka lavdëruar Lionel Messin pas fitores së Francë ndaj Argjentinës në Kupën e Botës.

Ylli francez ka thënë se Lionel Messin e bën atë që ta dojë futbollin, duke e cilësuar argjentinasin si më të mirin në botë.

“Ne kemi luajtur kundër lojtarit më të mirë në botë në 10 vitet e fundit, sa herë e shoh unë mësoj prej tij”, ka deklaruar Pogba pas ndeshjes.

“Ai më bën ta dua futbollin, por ne duam të luajmë kundër më të mirëve dhe sot fituam kundër më të mirit”.

“Çfarë mund të them për Messin, ai gjithmonë do të mbetet idhulli im si lojtar dhe si person”./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO