Pogaçe trekëndëshe – Lajmi.net
Pogaçe trekëndëshe
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 8:23, 8 May 2017
Përbërësit

1 gotë ujë të vakët
1 gotë qumësht i vakët
1 majë të thatë
1,5 lugë të gjellës sheqer
1 lugë kripë
gjysmë gote vaj vegjetal
5 gota miell

Përmbi:
të kuq të vezës
susam

Hapat:

Ne nje ene te thelle e derdhi majen se bashku me perberesit e lengshem. Miellin filloni ta shtoni dale nga dale, dhe perfitoni nje brume qe nuk ngjitet ne duar. Ngjesheni mire brumin dhe formoni kulaça te vegjel. Shtrine nje kulaç dhe lyeni me vaj, peten kthene ne gjysme lyeni me vaj, pastaj ne forme trekendeshi. Vendosni ne tepsi, lyeni me te kuqet vezes, pjekeni ne temperature mesatare.Mund ta sherbeni me domate, sallate, majdanoz. /KuzhinaShqiptare/

Fjalët kyçe: Pogaçe trekëndëshe

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play World Soccer Champion