Pogaçe të mbushura – Lajmi.net
Pogaçe të mbushura
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 3:00, 19 April 2017
Përbërësit:

175 gr gjalpë
1 gotë të çajit jogurt
1 vezë
1 gotë të çajit vaj vegjetal
1 lugë të çajit kripë
2 lugë të gjellës sheqer
1 pluhur pjekje
1 spec i kuq
koper
2.5 gota miell
Brenda i vendosni djathë.

Përgatitja:

Gjalpin dhe përbërësit e tjerë i shtojmë në një enë të thellë. E përfitojmë një brumë të bute, në copa të vogla e ndajmë dhe brenda ia vendosim pak djathë. I rendisim në tepsi dhe i lyejmë me te kuqet e vezës, në temperaturë 180 grade celsius i pjekim.

Fjalët kyçe: pogaçe të mbushura

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Stealth Sniper
  • Play Rock Wheels
  • Play World Soccer Champion