Plisat vizitojnë Prishtinën, ja çfarë kërkojnë nga lojtarët – Lajmi.net
Plisat vizitojnë Prishtinën, ja çfarë kërkojnë nga lojtarët
Autori: Lajmi.net SportSporti Vendor 17:40, 9 May 2018
Mobilizimi në kryeqytet pothuajse ka arrit pikun maksimal. Qytetarët e Prishtinës, banorët e saj, jo vetëm këta, të gjithë adhuruesit e Prishtinës anekënd Kosovës e Diasporë, duan vetëm një gjë: titullin e kampionit të Kosovës, njofton ‘Prishtinafc.com’.

Ndërsa, sot në seancën e rregullt stërvitore që u mbajt nga ora 11 në stadiumin e 2 Korrikut, vizituan edhe Plisat.

Adhuruesit e Prishtinës, ‘Plisat’ vizituan skuadrën dhe u takuan me futbollistët. Përfaqësuesit e adhuruesve më të faltkë patë qëndrim të qartë:

“Djem, jemi pas jush në çdo hap, sidomos në tre ndeshjet e fundit që të gjitha janë finale. Duam nga Ju angazhim maksimal. Titulli dhe Kupa janë në duart tona. E keni mbështjen e fuqishme. Do të jemi pas jush. Do të jemi masovik në Prizren. Nga Ju duam që t’i fitoni tre ndeshjet e radhës dhe emrat e juaj do të shkruhen me ngjyrat e arit në historinë e klubit”, 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO