Plisat me talljen e vitit për Pejën dhe Mitrovicën – Lajmi.net
Plisat me talljen e vitit për Pejën dhe Mitrovicën
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 20:07, 11 November 2017
Në 17 vitet e pasluftës, rivaliteti më i egër ka qenë mes Prishtinës, Pejës dhe Mitrovicës, ani pse herë pas here janë inkuadruar edhe ekipet nga qytetet tjera.

Në futboll rivaliteti ka shtrirje më të zgjeruar, nga Gjakova, Peja e Prizreni që janë në Dukagjin, te Prishtina, Mitrovica apo Gjilani.

Mirëpo, një gjë e tillë s’mund të thuhet edhe për basketboll, përcjellë “GazetaOlle.com”.

Në 17 vitet e pasluftës, rivaliteti më i egër ka qenë mes Prishtinës, Pejës dhe Mitrovicës, ani pse herë pas here janë inkuadruar edhe ekipet nga qytetet tjera.

Kryesisht, këto tri qytete kanë “luftuar” për epitetin e kryeqytetit të basketbollit.

E këtë edicion, Sigal Prishtina është bindshëm më cilësore se Peja e Trepça, që mezi marrin pjesë në gara.

Këtë e kanë shfrytëzuar më së miri Plisat, duke goditur sonte me një koreografi pejanët e mitrovicasit.

Bardhekaltërit kanë pyetur ku janë kryeqytetet e basketbollit në sfidën ndaj Pejës në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

“Jeni dorëzu para idollit, ku mbetën kryeqytetet e basketbollit?”, thuhet në mesazhin e Plisave.

Të paktën në këtë moment, vështirë se pejanët e mitrovicasit do të kenë përgjigje.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO