Plani i Nasuf Aliut të AKR-së për Vushtrrinë – Lajmi.net
Plani i Nasuf Aliut të AKR-së për Vushtrrinë
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 22:01, 12 October 2017
Nasuf Aliu, kandidat i AKR-së për Vushtrri, vlerësoi që kjo komunë ka një të ardhme të pasigurt, probleme në fushën e arsimit, shëndetësisë e ekonomisë, si dhe në veçanti gjendje të rëndë sociale.

Aliu tha se AKR-ja ka përpiluar një program me qëllim të adresimit të këtyre problemeve, me moton “Ne i shërbejmë Vushtrrisë”.

“Planprogrami ynë ka 30 prioritete në të cilat përfshihet reformimi i administratës, ngritja e transparencës, themelimi i fondit për zhvillimin e ndërmarrësisë e ndërtimi i shkollës, çerdheve dhe sallës sportive” deklaroi Nasuf Aliu.

Veç kësaj Aliu, nw Magazina Lokale, premtoi edhe themelimin e Drejtorisë për Bujqësi, ndërtimin e qendrës për grumbullimin e patateve, shtrirjen e ujësjellësit nëpër fshatra si dhe mbështetje për agrozonën dhe zonën turistike.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO