Pjanic zgjedh klubin për sezonin e ri – Lajmi.net
Pjanic zgjedh klubin për sezonin e ri
Autori: Lajmi.net Serie ASport 13:44, 12 June 2018
Juventus ka bërë gati kontratë të re për mesfushorin, Miralem Pjanic.

Miralem Pjanic do të mbetet në Juventus.

Mediat italiane raportojnë se mesfushori boshnjak ka ofertë për vazhdimin e kontratës me “Bianconerët”.

Edhe pse kërkohet nga Manchester United, Paris Saint-Germain, Real Madrid dhe Barcelona, Pjanic prapë mbetet element i rëndësishëm te ekipi nga Torino, përcjell “lajmi.net”.

Me kontratën e re, Pjanic do të lidhet me Juventusin deri më 30 qershor 2023 me pagë vjetore në rritje nga 4.5 në 6 milionë euro në sezon. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO