Pique dhe Casillas kapen keq për më të mëdhenjtë në sport (FOTO) – Lajmi.net
Pique dhe Casillas kapen keq për më të mëdhenjtë në sport (FOTO)
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:12, 16 July 2017
Triumfi historik i Roger Federer në Wimbledon ka hapur një debat interesant në Twitter mes Gerard Pique dhe Iker Casillas.

Pique dhe Casillas jo pak herë kanë pasur mos dakordime në rrjete sociale, e këtë herë janë marrë me sportistët më të mëdhenj.

Ishte Pique i parë që reagoi në Twitter pas triumfit të Federer në Wimbledon.

“Leo Messi, Michael Jordan, Roger Federer. Më të mirët që unë kam parë”, ka shkruar Pique në Twitter, përcjell lajmi.net.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i Casillas, që kësaj liste ia ka shtuar edhe disa emra.

“Unë do të shtoja edhe Kobe Bryant, Cristiano Ronaldo, Rafael Nadal, Tiger Woods, Michael Schumacher, Michael Phelps, Valentino Ross, Serena Willimas”, ishte përgjigja e Casillas për Pique./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Gerard Pique, Iker Casillas

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Berry Rush
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball