Pikturon në murale, mahnitëse çfarë ka bërë së fundmi – Lajmi.net
Pikturon në murale, mahnitëse çfarë ka bërë së fundmi
Autori: Lajmi.net ArgëtimEntertainmentFunKulturë/Arte 12:43, 12 October 2017
Artisti di të krijojë realitetin e botës së tij dhe ta shfaq ashtu siç e ka ëndërruar tek të tjerët.

Aftësitë e një artisti janë marramendëse, shkruan lajmi.net

Megjithëse fjala ‘artist’ vihet në kuptim të gjerë, piktorët janë ata të cilët i japin ngjyra këtij emri.

David Duits është njeriu i cili e ka bërë këtë murale në portin Antwerp të Belgjikës. Ai ka arritur të pikturojë një port të tërë.

Është i tillë çfarë ju keni dashur ta shihni apo ndoshta keni vizituar një të tillë?

Shikoni më poshtë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: murale, port

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play Turbo Racing 3