Pica me bazë – Lajmi.net
Pica me bazë
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 8:24, 9 May 2017
Përbërësit:

1 brumë pice
1 lugë të gjellës salcë domate
2 lugë të gjellës vaj vegjetal
suxhuk
ullinj
domate
misër
djath kaçkavall i grirë

Hapat:
Salcën e përzieni me vaj vegjetal, nëse ju nevojitet të rritet masa mund ti shtoni ujë. Brumin e picës e ndani në dy pjese, e lyeni me salcën e përgatitur. Kaçkavallin, suxhukun dhe përbërësit e tjerë ia vendosim brumit të picës.

Në temperaturë 180 grade celsius e pjekeni derisa të shkrihet kaçkavalli.

Fjalët kyçe: pica me bazë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball