Pesë skuadrat me më së shumti raste të krijuara në top pesë ligat e Evropës – Lajmi.net
Pesë skuadrat me më së shumti raste të krijuara në top pesë ligat e Evropës
Autori: Lajmi.net BundesligaLa LigaLajme futbolliLiga e KampionëvePremier LeagueSerie ASport 16:21, 5 January 2018
Real Madrid është skuadra me më së shumti raste të krijuara në top pesë ligat e Evropës që nga sezoni 2015/2016.

Me 1335 raste të krijuara, Real Madrid prinë në top pesë ligat e Evropës.

‘Los Blancos’ pas kanë lënë Tottenhamin, me 1311 raste të krijuara, ndërsa Napoli zë vendin e tretë me 1310 raste.

Top pesë mbyllet me Bayern Munich që ka krijuar 1307 raste dhe Manchester Cityn, me 1306./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Real Madrid

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play Bike Rivals
  • Play Bow Master