Pesë milionë vetura Dacia janë shitur që nga viti 2004 – Lajmi.net
Pesë milionë vetura Dacia janë shitur që nga viti 2004
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 16:18, 5 March 2018
Dacia ka thyer edhe një rekord të ri, ku që nga viti 2004 ka arritur t’i shes pesë milionë vetura në të gjitha tregjet, ndërkaq një milion i ka shitur vetëm në Francë.

Në më pak se 15 vite, Dacia ka kaluar nga një model i vetëm në gjashtë modele të ndryshme pa i humbur parimet dhe karakteristikat e veta: gjithmonë ofron kombinimin më të përshtatshëm të çmimit dhe performancës në treg.

Ky dinamizëm është reflektuar edhe në një rekord të vitit 2017:

– Sandero tanimë është vetura më e preferuar në Evropë (renditet e para në shitje)

– Vëllimi është rritur për 12 % në 655.000 njësi

Mbi të gjitha vlerësohet lidhja e fortë që është krijuar mes brendit dhe konsumatorëve të cilët tanimë janë fansa.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO