Përzierja me shurup panje që largon 3-4 kg mbeturina nga trupi – Lajmi.net
Përzierja me shurup panje që largon 3-4 kg mbeturina nga trupi
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 9:21, 13 October 2017
Është e vështirë të besohet se afërsisht 5 kilogram mbeturina mund të ngecin në zorrën tuaj të trashë, por ja që është e vërtetë.

Dhe është e nevojshme që me kalimin e kohës të bëhet një spastrim për të nxjerrë gjithë toksinat jashtë trupit tuaj.

Gjithë papastërit ose mbetjet nga mëlçia, gjaku, gjëndrat llimfatike, gryka, mushkëritë dhe sinuset përfundojnë në zorrën e trashë. Mbetjet toksike mund të shkaktojnë probleme të rënda shëndetësore.

Ja disa nga simptomat kur zorra e trashë preket nga toksinat :
• Diarre, dhimbje stomaku, gazra, mostretje, fryrje.
• Dhimbje e muskujve.
• Infeksione vaginale, imunitet i dobët, skuqje lëkure.
• Ankth, humbje e kujtesës, depression, lodhje, ndryshim i humorit.
Prandaj është e nevojme pastrimi i zorrës së trashë. Më poshtë ndodhet receta e duhur për ju!

Shurup panje për pastrimin e zorrës së trashë

Përbërësit:
• 1 limon, të saposhtrydhur
• 2 lugë me shurup panje
• ½ lugë me piper të kuq
• Ujë të filtruar

Përgatitja:
Përzieini mirë dhe piheni 4 herë në ditë me stomak bosh për 2 javë. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO