Përurohet segmenti i tretë i Autoudhës “Arbën Xhaferi”, me moton “JO SHPEJTËSISË, PO SIGURISË” – Lajmi.net
Përurohet segmenti i tretë i Autoudhës “Arbën Xhaferi”, me moton “JO SHPEJTËSISË, PO SIGURISË”
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 9:03, 14 June 2018
 Sot, ministria e Infrastrukturës do të mbajë ceremoninë e përurimit të segmentit të tretë (i parafundit) të autoudhës R6, “Arbën Xhaferi”, Prishtinë-Hani i Elezit.

Përurimi këtij segmenti, do të mbahet nën moton e kampanjës “JO SHPEJTËSISË, PO SIGURISË”, e cila kampanjë ka për qëllim vetëdijësimin e ngasësve të automjeteve dhe rritjen e sigurisë në trafik.

Ceremonia e përurimit të segmentit të tretë do të mbahet në kyçjen “Doganaj” (Kaçanik), me fillim nga ora 11:00./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO