Përshtatja e veturave të zakonshme, për terrene të vështira (Foto) – Lajmi.net
Përshtatja e veturave të zakonshme, për terrene të vështira (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 1:01, 13 March 2017
Në vende të ndryshme të Islandës, janë parë shumë vetura të zakonshme, në të cilat pronarët kanë bërë intervenime që ato të lëvizin edhe nëpër terrene të vështira.

Megjithëse në treg ka shumë makina, që janë të destinuara të kalojnë nëpër vende të thepisura dhe të rrëshqitshme, islandezët kanë dëshirë të blejnë modelet e pëlqyera dhe t’i përshtatin vet ato, transmeton Telegrafi.

Furgoni i punuar nga Mercedesi, si dhe një ‘pick up’ nga Toyota që janë ngritur në masë të madhe dhe u janë shtua rrotë gjigante, janë në mesin e këtyre rasteve.

Zyrtarë të kompanive të ndryshme po kërkojnë t’i shohin nga afër ato, për të parë punën që është bërë deri në modifikimin e tyre.

Fjalët kyçe: Dimri, Vetura

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Berry Rush
  • Play Stealth Sniper
  • Play Urban Basketball