Përse nuk duhet të komentoni kurrë “Amin” apo të shpërndani foto të dhimbshme – Lajmi.net
Përse nuk duhet të komentoni kurrë “Amin” apo të shpërndani foto të dhimbshme
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 19:46, 4 May 2017
Të gjithë jemi përdorues të rrjeteve sociale, e po ashtu jemi familjarizuar me postet e dhimbshme dhe njerëzit që predikojnë mrekulli përmes like-ve dhe Amen-eve.

Janë pikërisht fotot dhe historitë njerëzore që bëhen virale për shkak të popullaritetit pasi besohet se shpërndarja dhe pëlqimi i këtyreve të fundit do të gjenerojë të ardhura !

Kjo është një gënjeshtër e madhe pasi një pëlqim apo një shpërndarje nuk shëron asnjë sëmundje, por vetëm ndihmon njerëzit e paautorizuar për të bërë atë gjë, të pasurohen.

Përkundër qëllimit tuaj të mirë, ju jeni duke ndihmuar një keqdashës të fitojë jo vetëm lekë por edhe popullaritet.
Këto lloj postimesh manipuluese janë të dizajnuara për të mashtruar ose shfrytëzuar të dhënat e njerëzve që reagojnë ndaj fotos.

Kur ju shpërndani këto postime, jeni duke rritur popullaritetin e tyre.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO