Përse duhet të hani ushqimin djegës? – Lajmi.net
Përse duhet të hani ushqimin djegës?
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 20:22, 10 September 2017
Cilat janë dobitë e ushqimit djegës? 

 

Ushqimi djegës ulë shtypjen e gjakut, përcjell lajmi.net

Përbërësit e ushqimit djegës djegin kalori dhe shkaktojnë humbje të peshës. Ushqimi djegës lufton kolesterolin e keq dhe mban zemrën të shëndetshme.

Ushqimi djegës ndihmon në qarkullimin e gjakut. Poashtu ushqimi djegës përmirëson sistemin tretës.

Ushqimi djegës përmirëson frymëmarrjen dhe ndihmon njerëzit me asmë.

Njerëzit që konsumojnë ushqim djegës bëjnë gjumë më të lehtë.

Përbërësit e ushqimit djegës luftojnë gripin dhe ftohjen përmes djersitjes. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bike Rivals
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy