Përplasje e ashpër ndërmjet Haradinajt dhe Kusari-Lilës – Lajmi.net
Përplasje e ashpër ndërmjet Haradinajt dhe Kusari-Lilës
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:12, 7 December 2017
Deputetja e grupit parlamentar të LDK-së Mimoza  Kusari- Lila i ka reaguar kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili ja ka përmendur kërcimin me ish-liderin e Libisë, Muamer Gadafi.

Kjo ka ndodhë kur Kusari-Lila i ka thënë Haradinjat se po e prish Kosovën me partneret strategjik.

Ndërsa, Kusari-Lila pas kësaj i ka thënë se Haradinja në mungesë të argumenteve po e ulë debatin në Kuvend, duke i thënë Haradinjat se jeni për keqardhje.

“E keni ulë gjuhën dhe nivelin në Kuvendin e Kosovës. Mungesa e juaj për të ruajtur partneret strategjik. Në mëngjes përmendi muskuj, e pas dite përmendi kërcime. Jeni për keqardhje”, ka thënë Kusari-Lila./Lajmi.net/

Lexoni edhe:

Haradinaj ironizon me Mimoza Kusarin: Unë nuk di me vallëzu si ti para Gadafit!

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO