Përmbyset një autobus në Turqi, të paktën 9 të vdekur – Lajmi.net
Përmbyset një autobus në Turqi, të paktën 9 të vdekur
Autori: Lajmi.net BotaLajme 11:22, 12 January 2018
Të paktën 9 persona kanë humbur jetën dhe 28 të tjerë kanë mbetur të plagosur si pasojë e përmbysjes së një autobusi në Silopi të qytetit juglindor të Turqisë, Şırnak.

Autobusi me targa të huaja që transportonte udhëtarë mes Irakut dhe Turqisë, është përmbysur në rrugën Silopi-Habur.

Sipas vlerësimeve të para në aksidentin kanë humbur jetën të paktën 9 persona 3 prej të cilëve fëmijë, ndërsa janë plagosur 28 të tjerë, raporton Anadolu Agency.

Të plagosurit janë transferuar nëpër spitale.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO