Përleshje masive mes tifozëve malazezë dhe atyre serbë në Podgoricë – Lajmi.net
Përleshje masive mes tifozëve malazezë dhe atyre serbë në Podgoricë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 9:55, 12 October 2018
Tifozët malazezë dhe ata serbë janë përleshur mesvete në ndeshjen që Serbia e fitoi ndaj Malit të Zi në Ligën së Kombeve në Podgoricë.

Serbia ka shënuar fitore 0-2 në Podgoricë ndaj Malit të Zi në Ligën e Kombeve në Ligën C, në një ndeshje ku tifozët e dy ekipeve qeruan hesape mesvete.

Serbë dhe malazezë u rrahën masivisht, ndërsa edhe përkundër përpjekjeve të mëdha të organeve të rendit nuk u arrit të evidentohej incidenti.

Eskalimi i situatës në tribuna pritet t’u kushtojë rëndë të dy federatave.

Vlen të ceket se për Malin e Zi për 80 minuta në fushë u paraqit edhe sulmuesi nga Kosova, Fatos Beqiraj./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO