Përkundër fitores, Sarri i pakënaqur me skuadrën e tij – Lajmi.net
Përkundër fitores, Sarri i pakënaqur me skuadrën e tij
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 23:27, 8 November 2018
Chelsea ka shënuar fitore minimale në udhëtim ndaj BATE, në kuadër të Ligës së Evropës, përkatësisht fazës së grupeve, xhiroja e katërt.

Me këtë fitore, londinezët kanë siguruar kalimin në fazën tjetër, mirëpo Maurizio Sarri nuk është dukur i lumtur pas ndeshjes.

“Nuk luajtëm shumë mirë. Nuk më pëlqeu pjesa e parë sepse e lëviznim topin ngadalë” ka thënë Sarri për reporterët, transmeton lajmi.net.

“Ishte shumë e vështirë të tregoheshim të rrezikshëm,  por ishim më të mirë në 25 minutat e para të pjesës së dytë. 15 minutat e fundit nuk ishin të mira” ka vazhduar ai.

“Gjëja më e mirë ishte rezultati. Nuk ishte e lehtë të luaje lojë të mirë këtu, në këto kushte” ka përfunduar italiani.

Golin e vetëm për Chelsea e realizoi sulmuesi Olivier Giroud. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO