Perisic tregon se kush e bindi të qëndroi te Interi – Lajmi.net
Perisic tregon se kush e bindi të qëndroi te Interi
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliMerkatoSerie ASport 19:39, 3 December 2017
Ivan Perisic ka deklaruar se Luciano Spalletti kishte dorë në vendimin e tij për të refuzuar Manchester Unitedin.

Anësori kroat verën e kaluar kërkohej nga Jose Mourinho te Manchester United.

Por, 28 vjeçari që sot shënoi tre gola në fitoren 5-0 të Interit ndaj Chievos, ka zbuluar se trajneri Spalletti ishte krucial në refuzimin që i bëri skuadrës angleze.

“Spalleti na ka thënë neve se të gjithë lojtarët janë të rëndësishëm, dhe dëshmia më e mirë e kësaj janë fitoret tona”, ka deklaruar Perisic.

“Spalleti ishte jashtëzakonisht i rëndësishëm në vendimin tim për të qëndruar”./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Inter, Ivan Perisic

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Bike Rivals
  • Play Supercar Showdown
  • Play iStunt 2