Përgjysmohen rezervat e shtetit – Lajmi.net
Përgjysmohen rezervat e shtetit
Autori: Lajmi.net EkonomiLajmePolitikë 12:40, 28 March 2018
Ministri i Financave, Bedri Hamza, ka raportuar para Komisionit për Buxhet dhe Financa dhe atij të Mbikëqyrjes së Financave Publike.

Anëtarët e të dyja komisioneve kërkuan nga ministri llogari për shpenzimet e paparashikuar të rezervave shtetërore.

Ai ka thënë se e ka ngritur këtë shqetësim dhe se sipas tij ky vit nuk dallon sa i përket këtyre shpenzimeve nga vitet paraprake, sidomos nga viti 2013.

Për vetëm dy muaj operim nga 4.8 milionë sa ishin rezervë 2.8 milionë tashmë janë shpenzuar, njofton Klan Kosova.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO