Përfitimet shëndetësore të specit të kuq – Lajmi.net
Përfitimet shëndetësore të specit të kuq
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 18:26, 5 December 2017
Doktoresha Karen Roth ka hulumtuar për përfitimet shëndetësore të specave të kuq, të gjelbër dhe të verdhë.

Rezultatet e hulumtimeve të saj janë me të vërtetë të habitshme, shkruan humanheyday.com

Sipas saj, një spec i kuq ka dhjetë herë më shumë beta karotinë se sa specat e gjelbër dhe dy herë më shumë vitaminë C se një portokall.

Kjo perime veç të tjerash është një mbrojtës i syrit.

Shikoni videon për të mësuar më shumë për specin e kuq, i cili del të jetë më i rëndësishmi ndër perimet e këtij lloji.

Fjalët kyçe: Speci, speci i kuq

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Stealth Sniper
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bow Master
  • Play Supercar Showdown