Perez prezanton trajnerin e ri të Realit, flet edhe për vendimin që shkaktoi skandal te Spanja – Lajmi.net
Perez prezanton trajnerin e ri të Realit, flet edhe për vendimin që shkaktoi skandal te Spanja
Autori: Lajmi.net La LigaLajme futbolliSport 19:43, 14 June 2018
Florentino Perez është paraqitur në konferencë për shtyp për të bërë prezantimin trajnerit të ri të Real Madridit, Julen Lopetegui.

Lopetegui do të jetë trajner i ri i Real Madridit, ku do të zëvendësojë të larguarin Zinedine Zidane.

53 vjeçari një ditë më parë është shkarkuar nga drejtimi i Spanjës ku do të merrte pjesë në Kupën e Botës, pikërisht për arritjen e marrëveshjes me Real Madridin.

“Ne donim që këtë akt ta kryenin pas Kupës së Botës, por rrethanat na kanë sjellë këtu”, ka deklaruar Perez.

“Sot në Real Madrid e mirëpresim dikë që e njeh mirë këtë shtëpi, që ka treguar se është një profesionist”.

“I nderuar Julen Lopetegui , sot ju po ktheheni në shtëpi pas suksesit të madh në ekipin kombëtar”.

Perez tutje ka treguar se pse ka bërë publike marrëveshjen me trajnerin e ri, gjë e cila shkaktoi skandal te Kombëtarja e Spanjës.

“Ne menduam se komunikimi i kësaj marrëveshje duhej të bëhej shpejt si shenj e transparencës dhe normalitetit”.

“Duka e njoftuar para Kupës së Botës, ne donim të shmangim të gjitha llojet e spekulimeve dhe thashethemeve”./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO