Për azilkërkuesit në Kosovë, edhe apartament banimi (Video) – Lajmi.net
Për azilkërkuesit në Kosovë, edhe apartament banimi (Video)
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 22:27, 19 March 2017
Të kërkosh strehim ne Kosovë – në Qendrën për Azilkërkues në fshatin Magure – do te thotë te pajisesh me apartament banimi. Kjo është një nga mënyrat e jetesës për azil në këtë qendër .

Fitim Zatriqi, udhëheqës i qendrës për azilkërkues, thotë se aktualisht në Kosovë kanë kërkuar azil rreth 44 persona, përkundër kapacitetit prej 100 persona që posedon kjo qendër

Aktualisht kjo qendër akomodon pesë azilkërkues nga Siria dhe Afganistani.

Apartamentet, kuzhina, lavanderia, kopshti për fëmijë, biblioteka, kurset e gjuhës… janë vetëm disa nga kushtet që posedon ky objekt. /GazetaTribuna/

Fjalët kyçe: azilkërkuesit, banim, Kosovë

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play 8 Ball Pool
  • Play iStunt 2
  • Play Supercar Showdown