Pensionohet Mayweather (FOTO) – Lajmi.net
Pensionohet Mayweather (FOTO)
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 9:49, 10 August 2017
Floyd Mayweather do të tërhiqet nga boksi pas meçit me Conor McGregor.

Floyd Mayweather edhe zyrtarisht ka njoftuar se do të pensionohet nga boksi pas meçit me britanikun Conor McGregor.

Lajmin e ka bërë të ditur gjatë një interviste për ESPN, ku tha se për këtë luftë kishte bërë përjashtim, pasi i kishte premtuar promotorit të tij, Al Haymon.

“Unë e kam përfunduar, është e pamundur që të ndeshem me Canelo ose Golovkin. Ia kam dhënë fjalën Al Haymon, ja kam shtrënguar dorën dhe i kam thënë se lufta me McGregor do të jetë e fundit në karrierën time”, tha Mayweather.


Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO