Pensioni invalidor dhe familjar fillojnë implementimin – Lajmi.net
Pensioni invalidor dhe familjar fillojnë implementimin
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 15:03, 20 March 2017
Ministri i punës dhe mirqëenies sociale, Arban Abrashi ka konfirmuar se pensioni invalidor i punës dhe ai familjar kanë filluar së implementuari.

 

Në një postim në facebook ai ka shkruar se sot e ka prezantuar udhëzimin administrativ për pensionin e punës, dhe ka njoftuar për procedurat e pensionit familjar, transmeton lajmi.net

“Sot në Lidhjen e Pensionistëve në mënyrë simbolike prezentova udhëzimin administrativ për pension invalidor të punës dhe njoftova për procedurat për pensionin familjar. Gjatë javës në zyret pensionale mund të merren aplikacionet dhe informatat e nevojshne, kurse ligjërisht nga e hëna e ardhshme (27 mars) mund të aplikohet për këto dy skema të reja në kuadër të sistemit pensional”, ka shkruar Abrashi në facebook.

Lexo postimin e plotë:

Pensioni invalidor i punës dhe pensioni familjar fillojnë së implementuari

Sot në Lidhjen e Pensionistëve në mënyrë simbolike prezentova udhëzimin administrativ për pension invalidor të punës dhe njoftova për procedurat për pensionin familjar

Gjatë javës në zyret pensionale mund të merren aplikacionet dhe informatat e nevojshne, kurse ligjërisht nga e hëna e ardhshme (27 mars) mund të aplikohet për këto dy skema të reja në kuadër të sistemit pensional.

Këto dy skema të reja pensionale ngrisin mirëqenien e qytetarëve tanë, lehtësojnë proceset e punës dhe na ofrojnë edhe një hap para reformës pensionale. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Arban Abrashi, pensioni

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Berry Rush
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Pro Kicker Frenzy