Penalltia e Real Madridit, ja çfarë thotë Pirlo – Lajmi.net
Penalltia e Real Madridit, ja çfarë thotë Pirlo
Autori: Lajmi.net Liga e KampionëveSport 10:36, 13 April 2018
Andrea Pirlo i ka dalë në mbrojtje kapitenit të Juventusit, Gianluigi Buffon.

Andrea Pirlo ka arsyetuar sulmin e portierit Gianluigi Buffon ndaj gjyqtarit Michael Oliver në sekondat e fundit të ndeshjes ndaj Real Madridit në Ligën e Kampionëve.

“E kuptoj veprimin e Buffonit, ndihesh i plaçkitur, unë do ta kisha humbur kokën”, u shpreh Pirlo për “Gazzetta dello Sport”, përcjell “lajmi.net”.

“Duhet të kuptohet, kur jeni në epërsi 3:0 dhe të akordohet një penallti 10 sekonda para fundit, duhet ta arsyetoni”, theksoi ai. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO