Pele: Messi nuk krahasohet me mua, pasi janë dy gjëra që ai nuk i posedon – Lajmi.net
Pele: Messi nuk krahasohet me mua, pasi janë dy gjëra që ai nuk i posedon
Autori: Lajmi.net La LigaSport 11:33, 6 December 2018
Pele është përgjigjur në pyetjen se a është më i mirë ai apo Leo Messi.

Pele ka thënë se nuk mund të bëhet një krahasim i tillë, pasi duhet shikuar cilësitë e të dyve.

“Si mund të bëni krahasime të tilla”, tha fillimisht legjenda braziliane, përcjell “lajmi.net”.

“Nuk mund të bëni krahasime nis mes të një lojtari që godet topin me kokë mirë, gjuan me të majtën, gjuan me të djathtën.

“Ju nuk mund të bëni krahasimin e tillë, për një lojtar që gjuan vetëm me këmbën e majtë, që ka vetëm një lëvizje dhe që nuk di të gjuaj me kokë”, ka shtuar më tej Pele. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO